Ochrana před sluníčkem je důležitá!

Sluníčko má občas i škodlivé účinky na naši pleť než jen dodávku vitamínů, které jsou pro nás důležité. Občas jsou sluneční paprsky škodlivé pro naši pleť, protože záření spaluje buňky, které vyplňují prostory v pokožce, proto naše kůže kvůli slunečním paprskům stárne, protože tyto buňky už prostory nevyplňují. Lidé, kteří tedy používají krém na opalování vrásek mají zpravidla méně. A to by měl provádět naprosto každý.

slunce

Krém na opalování chrání naši kůži, i když to nevidíme, nemusíme mít konkrétně na kůži velkou a tlustou vrstvu krému, abychom se chránili. Stačí jen málo, aby to vytvořilo jakýsi štít proti sluníčku, který potřebujeme. Nebudeme sice opálení, ale to vůbec nevadí. Je přeci důležitější zdraví, kterého tolik nemáme než vypadat dobře a být opálen. Za pár let toho budete litovat a budete si říkat, proč jste se tím krémem nenamazali, když jste mohli. Zvolit raději cestu mimo zdraví není moc chytré.

slunce

Navíc nejde jen o vrásky, ale také právě o rakovinu kůže, která se tak může projevit. Když si spálíte kůži sluníčkem, spalujete si i buňky pokožky, tedy je ničíte a některé ty buňky se mohou probrat a začít se nekontrolovatelně dělit, což je charakteristika nádorových buněk. Je to velmi nebezpečné a nepodceňujte to! Není to nic jednoduchého se pak zbavit problémů a víte, že někdy se rakoviny zbavit nedá…

Kromě opalovacího krému, který je nejlepší, se dá používat i jiný způsob ochrany. Například sluneční brýle, které vypadají navíc i stylově a můžete si vybrat z několika tvarů. Stačí napsat dámské sluneční brýle a vybrat si z širokého výběru, který plno webů a e-shopů nabízí. Nejlepší je ale si brýle přímo vyzkoušet, protože ne všem sluší všechny tvary slunečních brýlí. Vyzkoušením si budete jisti, co vám sluší a co ne. a příště, až se vám brýle třeba rozbíjí si koupíte už stejný tvar.