Zotify

Otázku financí určitě nelze brát na lehkou váhu. Ten, kdo je nemá k dispozici, je totiž permanentně v ohrožení, že nebude za něco schopen zaplatit.

Co když úspěch nepřichází?

Podnikatelé potřebují zažívat se svou výdělečnou činností úspěchy. To je logické, protože jsou tito na svém podnikání existenčně závislí, a kdyby se jim snad nedařilo si na sebe vydělat, měli by to spočítané. Protože podnikatelé nejsou obyčejní zaměstnanci, těm nikdo nic nedaruje ani nezaručuje, a když si tito peníze nevydělají, zkrátka je nemají. A nemít peníze je přece nemožné. Bez peněz se nedá ani žít, ani udržovat vlastní byznys v chodu, bez nich je lidská existence tak jaksi nelidská.

rozložené bankovky

Podnikatelé se tedy snaží, aby si na sebe a své podnikání vydělali. Dělají vše pro to, aby se jim co nejlépe dařilo. Ale někdy není jejich snaha korunována úspěchem. A je-li tomu tak po omezenou dobu a s nadějí, že se vše může obrátit k lepšímu, je často rozumné to nevzdat a řešit nedostatek raději s pomocí vhodně vybrané půjčky. Takové půjčené peníze přece mohou udržet podnikatele a podnikání nad vodou, dokud nepřijdou lepší časy, a když je tu ta možnost, bylo by přece hloupé to vzdát.

Jenže žádají-li podnikatelé v časech, kdy se jim nedaří, o půjčku, mívají často smůlu. Banky jim nebývají ochotné pomoci, pokud příjmy žadatelů možná nemusí stačit na splátky a záznamy v registrech dlužníků působí jako varovně zdvižený ukazováček. A nepůjčí-li tedy banky, mají to poměrů neznalí podnikatelé za definitivní katastrofu.

poházené bankovky

Jenže tak to není. Ani když se všechny banky zdráhají nějakému podnikateli půjčit s odkazem na to, že dotyčný není bonitní, naděje tu pořád ještě je. A tou je hypotéka bez příjmu, kterou lze získat od nebankovní společnosti. A to není jenom slovní obrat, tu skutečně získat lze. A stačí k tomu jenom docela málo. Chce to mít jenom nemovitý majetek, aby se třeba nějaká budova dala do zástavy. Což je to jediné, co se tu skutečně nedá postrádat.

A jakmile je taková nemovitá záruka dána, může mít každý podnikatel dost peněz na to, aby se mu podařilo jeho potíže překonat.