Zotify

Otázku financí určitě nelze brát na lehkou váhu. Ten, kdo je nemá k dispozici, je totiž permanentně v ohrožení, že nebude za něco schopen zaplatit.

Sídlo se nesmí podcenit

Tím prvním, co musí každá firma zásadně mít, je její sídlo. Pokud by ho neměla, nemohla by ani vzniknout, natož aby mohla normálně fungovat a vydělávat si. Jenže říci si, že si někdo jen tak někde založí firmu a bude díky tomu prosperovat, obvykle také nestačí, to je pořád ještě málo. A sice proto, že je takové sídlo vlastně i jakousi vizitkou každého podniku, a když nevypadá zrovna dokonale a důvěryhodně, zákazníky spíše odradí, než přiláká.

Lehce si tedy domyslíte, co je třeba v záležitostech sídla učinit, co se musí dodržet a co nesmí podcenit. Ano, takové sídlo by mělo být určitě reprezentativní. Protože i ‚obal prodává‘.

moderní dům

Jenže copak si každý z podnikatelů a každá z firem může dovolit něco takového? Copak je možné, aby měl každý, a to i ten sebemenší a sebebezvýznamnější podnik luxusní nemovitost někde, kde to působí naprosto dokonalým dojmem? Samozřejmě že ne. Každý podnikatel by si sice něco takového určitě přál, jenže podobných nemovitostí není nikdy dost, jsou nedostatkové a drahé. Tak drahé, že si na ně prostě musí většina firem nechat zajít chuť.

Ale to neznamená, že by se podobné podniky nemohly luxusním sídlem pyšnit. I když ho mít nemohou, vlastně mohou. Pokud si ho ale nekoupí a namísto toho si zřídí pouze takzvané virtuální sídlo levně https://www.companiesandoffices.cz/sidlo-spolecnosti/.

rodinný dům

Co to znamená? To znamená, že se se souhlasem vlastníka takové skvělé nemovitosti v této zařídí pouze formálně sídlo oné společnosti. Která zde vlastně nepodniká, ale může si sem nechat posílat k vyřízení korespondenci, může tu využívat kancelářský prostor a případně využít i další nabízející se služby.

V takové chvíli tedy ona firma může podnikat kdekoliv. Ale navenek působí dojmem, jako by byla jejím sídlem právě ona daleko dokonalejší nemovitost. A to jí může přinést celou řadu výhod. Především proto, že se někomu, kdo má tak skvělé sídlo, více důvěřuje. A důvěra sehrává v byznysu důležitou roli.

Category Nezařazené