Zotify

Otázku financí určitě nelze brát na lehkou váhu. Ten, kdo je nemá k dispozici, je totiž permanentně v ohrožení, že nebude za něco schopen zaplatit.

Oblečení pro děti – kvantita nebo kvalita?

Je tedy na místě položit si otázku, jak vybírat oblečení pro své děti. Zda dát při nákupu přednost kvantitě nebo kvalitě.

V ideálním případě si můžete dovolit obojí. Nakupovat tolik oblečení, kolik jen budete potřebovat, a zároveň neošidit své děti na jejich kvalitě. Ale v dnešní době, kdy jsou ceny všeho až děsivé, se musíme rozhodovat, zda je pro nás důležitější kvalita či kvantita. A to nejen u oblečení.

děti

U úplně malých dětí, tedy novorozenců nebo kojenců, asi nemá příliš smysl, abyste se nějak zvláště zaměřovali na kvalitu oblečení. Samozřejmě, oblečení by mělo mít nějakou kvalitu, neměli by to být úplné hadry, které vaše děťátko koušou, nesedí mu a podobně. Ale takto malé děti velmi rychle rostou, a co mu je teď akorát, za dva měsíce už neoblíkne. Navíc, takto ze začátku dáte spoustu peněz i za další výbavičku pro ně, proto je jasné, že nechcete dávat třeba tisíc korun za jedno bodýčko. V tomto případě raději kupte levnější oblečení, u kterého vám nebude líto, že ho za pár měsíců vyhodíte.

Pokud ale máte v plánu další dítě, možná je dobré koupit kvalitnější oblečení už od začátku, které vydrží. Můžete ho pak schovat pro svého dalšího potomka.

dítě

Co se týče větších dětí, tam už dávejte spíše přednost kvalitě. I děti ve školním věku stále rostou, takže je velmi nepravděpodobné, že by jim jedny kalhoty vydrželi několik let. Ale nároky na oblečení už jsou větší. Zatím co novorozenci jen leží v postýlkách, školní dítě už se bude prohánět v oblečení školou, s kamarády a nekvalitní oblečení by mohlo brzy vzít za své. Některé značky vědí, jak je pro rodiče náročné, kupovat stále nové a nové drahé oblečení. Například oblečení Didriksons vyrábí oblečení pro děti se zahnutými švy. Pokud vaše dítě povyroste, stačí jednoduše odpárat šev a rázem se vám oblečení prodlouží nebo zvětší třeba o jednu velikost. Takže vám vydrží o to déle, protože se jedná o oblečení ušité z velmi kvalitních materiálů.