Zotify

Otázku financí určitě nelze brát na lehkou váhu. Ten, kdo je nemá k dispozici, je totiž permanentně v ohrožení, že nebude za něco schopen zaplatit.

Jak na výběr nejlepšího kočárku pro vaši rodinu

Čekáte miminko nebo přecházíte z hluboké korby a hledáte vhodný kočárek? Pak jste si určitě už nemohli nevšimnout, že nabídka kočárků je opravdu široká a je těžké v takovém množství najít vhodný kočárek právě pro vás.

Proto je třeba si ještě před koupí a hledáním kočárku ujasnit, co od daného kočárku budete vyžadovat. Tak třeba, zda s ním plánujete sportovat nebo ho chcete hlavně na procházky po zpevněných cestách? Má být kočárek hlavně lehký, skladný a praktický protože s ním budete hodně cestovat a skládat ho do auta? Pokud ho budete chtít převážet v autě, myslete i na rozměry kočárku aby se do kufru vešel.

sportovní kočárek

Dále je třeba brát v úvahu, zda budete chtít mít korbu po směru či proti směru a zda chcete aby kočárek uměl obojí. Dobré je také zvážit vaši výšku a výšku kočárku, madla i stříšky. A proč zrovna tohle? Protože je velmi důležité abyste viděli přes stříšku kočárku. Menší maminky s tím mohou mít u vyšších kočárků mnohdy problém. Proto je pak potřebné a doporučované si kočárek zkusit. Abyste si zkusili, jak se vám s ním jezdí, zatáčí, řídí a podle toho se i rozhodli, jak vysoký kočárek a s jakými koly. Kola mohou být bez aretace s aretací, tři nebo čtyři kola. No a v neposlední řadě je třeba také zvážit barvu kočárku. Což tedy u někoho může být hlavním bodem. Ale nezapomeňte vybírat i podle dalších kritérií.

rodinná procházka

Takže pokud víte, že budete chtít s kočárkem sportovat, budete jezdit i do náročnějšího terénu, pak je vhodné pořídit sportovní kočárek, který bude držákem, zvládne náročnější terén, sníh, vodu i bláto a přesto bude jízda pohodlná miminku i vás. Což je velmi důležité, protože kočárek musí být pohodlný hlavně miminku, který v něm bude trávit čas, ale také tomu, kdo kočárek vede. Sportovní kočárek má většinou nafukovací kola, odpružení, robustnější konstrukci a bývá větší. I sportovních kočárků je více druhů a různého provedení a zpracování. I ten je třeba vyzkoušet a zjistit, který bude vhodný právě pro vás.