Zotify

Otázku financí určitě nelze brát na lehkou váhu. Ten, kdo je nemá k dispozici, je totiž permanentně v ohrožení, že nebude za něco schopen zaplatit.

Jak pečovat o tělo, pleť i duši během zimy

A je to tady. Pochmurné, sychravé počasí, kdy je brzy tma a ráno nás vítá mlha. První mrazíky umí nadělat pěknou paseku jak s pletí, tak s psychikou. Rty máte popraskané, pleť suchou a citlivou a náladu na bodu mrazu. Inspirujte se našimi tipy, abyste tuto zimu přečkala bez úhony.

Peeling

Přechod z tepla do zimy je pro pleť velká zátěž. Proto ji jako první očistěte a zbavte odumřelých buněk. Peeling samozřejmě vybírejte vhodný pro svůj typ pleti.

žena

Čištění a hydratace

Pravidelně svou pleť čistěte vhodnými produkty. Na trhu najdete jak pěny, gely tak mléka. Potom co necháte čistou pleť chvíli odpočinout naneste hydratační krém. Na noc se nebojte použít silnější hydratační sérum. Obzvlášť v zimě potřebuje pleť dostatečnou závlahu. 

Tip: po každé koupeli promažte celé tělo hydratačním mlékem či olejem

A co s vlasy

Vlhko a sychravo poctivě vytvořeným účesům také zrovna dvakrát nepřeje. Chápeme, že byste nejraději vlasy stáhla do drdolu a tak přečkala zimu, ale zeptejte se v drogerii na ochranný sprej na vlasy. S ním vám účes alá pudl hrozit nebude.

kniha

Péče o duši

Obzvlášť na citlivé osoby může zima působit smutně a depresivně. Jak se vyhnout splínu? Zkuste se více věnovat sama sobě a dělat si malé radosti. Napusťte si vanu plnou pěny, udělejte dobrý skutek nebo si najděte nový koníček. Takové pletení je v současné době IN a navíc si můžete uplést stylovou šálu. A když jich uděláte více, máte o vánoční dárky postaráno. 

Tip: inspirujte se dánským stylem Hygge. Dánové to jednoduše vysvětlují takto: jde o pohodový přístup k životu a umění najít si něco krásného v každém okamžiku. Uvařte si horkou čokoládu, zapalte svíčky a začtěte se do nové knihy.

Nesnažte se zimu jen zamračeně přečkat. Snažte se na ní najít i to pozitivní. Setkávejte se s přáteli a u vydatné krémové polévky proberte život. Nebojte, uteče to a už brzy nás zase přivítají sluneční paprsky a zmrzlinové poháry.