Zotify

Otázku financí určitě nelze brát na lehkou váhu. Ten, kdo je nemá k dispozici, je totiž permanentně v ohrožení, že nebude za něco schopen zaplatit.

Jak na novoroční splín?

Prosinec je za námi, dárky, uzobávání cukroví a sledování pohádek z pohodlné sedačky. Venku rozsvícená světýlka a děti jiskřičky v očích. Silvestr jste také oslavila stylově, se sklenkou šampusu v ruce a plná naděje a předsevzetí do Nového roku.

Ovšem lednové pochmurné dny a návrat do běžné reality všedních dní se začíná podepisovat na vaší náladě. Od Nového roku si většina z nás pomyslně představuje nějakou změnu a pak jsme rozčarované z toho, že dny plynou úplně stejně. Přispět k tomu mohou i nevhodná a nereálná novoroční předsevzetí (zhubnu 5kg za týden, za měsíc se naučím francouzsky a tak dále). Jak tedy na to, abyste leden i únor prožila bez novoročních splínů?

žena

Udělejte si radost

Radosti v prosinci bylo až dost. Ale teď nemluvíme o tom, jaké jste dostala dárky. Nýbrž o tom, abyste sama sobě udělala něčím radost. Hýčkejte se, zkrášlujte se a povzbuzujte svou duši. Objednejte se na relaxační masáž, vyrazte s kamarádkou do divadla nebo si pořiďte ty luxusní šaty o kterých tak dlouho sníte.

Vyškrtněte všechna novoroční předsevzetí

Pokud jste citlivější povahy a vše si moc berete, mohou vás novoroční předsevzetí akorát stresovat. Chcete-li udělat ve svém životě nějakou změnu, udělejte ji kdykoliv během roku. Naplánujte si jasné a měřitelné kroky k jejímu dosažení a sama sebe nedeptejte datem: od 1. ledna (dál doplňte sama).

běh

Zdravě jezte a hýbejte se

Pohyb a strava s psychikou úzce souvisí. Zařaďte pohyb do každého dne. Vystupte o zastávku dříve a domů dojděte pěšky nebo vyvenčete sousedce pejska. Stačí procházky, hluboké dýchání a uvidíte, že se budete cítit lépe. Na talíř si nandejte co nejvíce čerstvého ovoce a zeleniny, ryb, zakysaných mléčných výrobků, luštěnin, ořechů, libového masa, vajec a celozrnného pečiva.

Jestliže vás trápí dlouhodobý smutek a apatie a nic nepomáhá, nestyďte se vyhledat odborníka.