Zotify

Otázku financí určitě nelze brát na lehkou váhu. Ten, kdo je nemá k dispozici, je totiž permanentně v ohrožení, že nebude za něco schopen zaplatit.

Hypotéka OSVČ

Osoby výdělečně činné si samy platí zdravotní a sociální pojištění. Pracují samy na sebe a ručí svým celým majetkem. Ale jak to je, pokud chtějí hypotéku OSVČ https://www.fahd.cz/hypoteka-pro-podnikatele/? Pokud si chtějí zaměstnanci zažádat o hypotéku, stačí, když předloží potvrzení od zaměstnavatele. OSVČ žádají o hypotéku předložením daňového přiznání, které dokazuje dostatečný zisk podnikatele či živnostníka. Jakým způsobem ale banky rozhodnou, zda jde o dostatečný zisk? V očích banky jsou příjmy zaměstnanců stabilnější. Kdežto OSVČ tak stabilní příjmy nemá. Aby ale mohli uspět a získat hypotéku, mohou zvolit vhodný přístup pro určení příjmu. Ať už pomocí daňového základu, obratu nebo výdajového paušálu.

hypotéka osvč

Další způsob, jakým se lépe připravit na získání hypotéky, když jste v roli OSVČ, je začít plánovat s předstihem. Banky většinou požadují jedno až dvě poslední daňová přiznání. Proto je vhodné vyhledat pomoc u hypotečního poradce, který s OSVČ probere jejich situaci a zjistí, jaká forma výdajů podle předpokládaného ročního obratu bude nejlepší, aby byla hypotéka schválena bankou. Určení příjmů podle základu daně pro OSVČ má svá pro i proti. Banka jednodušeji spočítá bonitu a OSVČ může dosáhnout na vyšší hypotéku než u vykazování příjmů podle obratu při uplatňování výdajového paušálu. Úskalí tohoto je, že to může vést k vyšším daním i zálohám na sociální a zdravotní pojištění.

kalkulačka hypotéka

V bance musíte dodat několik dokladů o sobě a svém podnikání: daňové přiznání za předchozí rok či dva, doklad o zaplacení daně z příjmů nebo vrácení přeplatku daně z příjmů, potvrzení o bezdlužnosti vůči finančnímu úřadu, u příjmů z pronájmu také nájemní smlouvu a list vlastnictví k nemovitosti a výpisy z účtu. Pokud ovšem ani tak neuspějete, zkuste spolužadatele. Je to osoba, která s vámi žije ve společné domácnosti. Na půjčku tak dosáhnete snadněji.

Category Nezařazené