Zotify

Otázku financí určitě nelze brát na lehkou váhu. Ten, kdo je nemá k dispozici, je totiž permanentně v ohrožení, že nebude za něco schopen zaplatit.

Bydlení v mobilním domě nemusí být jen nouzové řešení

Minimální údržba

Mobilní domy nevyžadují žádnou zvláštní údržbu a počítá se jejich životností do desítek let. Některé stavby vás mohou i přežít. Není to tak, že by se vám stavba po pěti letech začala rozpadat, a vy jste nevěděli, co s tím. Zároveň není nutné kolem domu neustále běhat se štětcem a barvou, s kladívkem, šroubovákem a kleštěmi a neustále něco opravovat a renovovat. Objektu se nemusíte několik let ani všimnout, i když je samozřejmě vhodné odstranit z okapů spadané listí, umýt okna atp.

retro styl

V zimě tu nezmrznete

Celoročně obyvatelné domy se staví tak, aby je bylo možno pohodlně vytápět, a aby také izolační vrstva dokázala teplo udržet. Některé jsou dokonce označené energetickým štítkem B, což je druhý nejvyšší, co se týče úspory energií na vytápění.

Obytná plocha http://kvarena.cz/ledova-plocha je dostatečně velká

V mobilním domě zjistíte, že k životu vlastně nepotřebujete příliš velkou plochu, ovšem nenechte se mást, že se tu budete tísnit jako v krabičce od sardinek, většina domů zaujímá plochu dvoupokojového bytu, řekněme kolem 45 čtverečních metrů. Je tu dostatek prostoru pro pohodový život. Zimu tu přečkáte bez úhony a v poklidu a od jara do podzimu vás to s velkou pravděpodobností bude táhnout ven na zahradu. Výhodné je proto stavět mobilní domy v rekreačních lokalitách, např. v místě, kde vám již nevyhovuje vaše chata, a kam jezdíte jen na víkendy v letním období.

zahrada u domu

Dřevostavby se staví i v Kanadě

Domníváte-li se, že dřevostavba je vždy ústupek, zajeďte se někdy podívat do Kanady. A třeba na daleký sever, do oblasti Yukon Territory, na Aljašku kde jsou zimy velmi dlouhé a tuhé. Lidé tam žijí převážně v dřevostavbách a rozhodně to není nic nouzového, že by tu přespávali jen několik sezón a těšili se, až postaví zděný objekt. A pokud je pro vás Kanada příliš vzdálená, zajeďte se podívat na některý z mobilních domů v naší zemi, např. na Atlas Debonair Lavaro House anebo přímo na výrobní řadu Lavaro House, abyste bylo, jak se říká, „v obraze“.

Category Nezařazené