Zotify

Otázku financí určitě nelze brát na lehkou váhu. Ten, kdo je nemá k dispozici, je totiž permanentně v ohrožení, že nebude za něco schopen zaplatit.

Kryt pružin z trampolíny nesundávejte

Zdravá chodidla

O zdravotních benefitech trampolín se dočtete v odborných článcích i zákaznických recenzích. Jsou tam zmiňovány zejména přínosy pro krevní oběh, nervovou soustavu, lymfatický a imunitní systém a samozřejmě pro fyzickou kondici, posílení svalové hmoty, a mimo jiné i pozitivní přínos pro psychiku. Na co se však občas zapomíná, jsou chodidla. Pro mnohé z nás je tato část těla na okraji zájmu, ale to je velká chyba, protože jsou klíčová nejen pro bezbolestnou chůzi a správné držení těla a zakřivení páteře, ale i pro práci vnitřních orgánů. Možná si to neuvědomujete, ale čím zdravější chodidla, a čím více zaměstnáváte jejich reflexní body chůzí nebo alespoň reflexními masážemi, tím lépe se vám bude trávit potrava, tím lépe budete spát, tím lépe se budete regenerovat, tím lépe se budete cítit v psychické pohodě a tím pomaleji také budete stárnout.

trampolína s ochrannými prvky

Skákání na trampolínách je pro chodidla učiněný balzám, který navíc podporuje tvorbu příčné a podélné klenby, čímž se eliminuje tvorba ploché nohy. A uvádí se, že branci s plochou nohou nebyli odváděni na vojnu, protože by vůbec nebyli schopni vojenskou službu zvládnout, tak závažný defekt to je.

nohy v trampoline parku

Nemocná chodidla

Rozhodnete-li si pořídit trampolínu, rozhodně z ní nesundávejte kryt pružin na trampolínu 305, který tam není jen na ozdobu. Je to důležitá součást zabezpečovacích prvků, brání zaklínění nohy mezi pružiny, a tím pádem snižuje riziko těžkého úrazu. Možná se vám nezdá riziko tak velké, a domníváte se, že jde o přehnanou propagandu, ale ve hře je gravitace a setrvačná síla, které ve svém působení mohou zaklíněnou nohu díky hmotnosti vašeho těla doslova zmrzačit. Může dojít ke komplikované zlomenině nártu, k těžkému úrazu kolene a kotníku, můžete pak absolvovat řadu operačních zákroků, a koneckonců také můžete skončit na invalidním vozíku.