Je dřevěný plot skutečně ten nejvýhodnější?

Kdo má dům či chatu se zahradou, ví, že její oplocení je prakticky nutností. Tedy alespoň pokud nechceme, aby se po našem pozemku volně procházeli lidé. Mnozí z nich totiž buď poškodí náš majetek, nebo budou jednoduše krást. A právě plot je tím nejjednodušším způsobem, jak tomu předejít.

Otázkou samozřejmě je, z čeho jej postavíme. V dnešní době totiž máme k dispozici skutečně velké množství nejrůznějších materiálů, z nichž každý z nich má určité vlastnosti. Samozřejmě záleží na tom, jak neprostupný a bezpečný jej chceme udělat a také zda z něj chceme mít nějaký výhled. Výběr se však musí řídit také našimi finančními možnostmi.

klasický dřevěný plot

Jako zdaleka nejpopulárnější se jeví klasický dřevěný plot Pergoly-trutnov.cz. Jde o dřevěné plaňky, které jsou od sebe různě vzdálené a jsou spolu spojeny příčným prknem či plaňkou. Tyto příčné laťky jsou následně ukotveny ke kovovému či betonovému sloupku. Jistě, ten může být i dřevěný, avšak na ten dnes narazíme jen málokdy.

Důvodem jeho oblíbenosti je především klasický vzhled. Ten v nás evokuje představu starého rodinného domku, jaké známe například z pohádek. Je tedy líbivý na pohled, a to je hledisko, které bychom také neměli podceňovat.

dřevěný plot s betonovými sloupy

Dalším plusem je cena. Ta je ve srovnání http://www.statistikaamy.cz/2015/06/mezirocni-a-mezimesicni-srovnani/ s jinými variantami poměrně nízká. Jistě, sice to není nejlevnější možné řešení, avšak stále je ve finančních možnostech větší části populace. Nehledě na fakt, že si jej šikovnější člověk může postavit prakticky sám, čímž se opět ušetří.

Ovšem vzhledem k hlavní funkci jakéhokoli plotu je vhodné zmínit se také o tom, jakou ochranu našeho pozemku nabízí. Popravdě řečeno, příliš dobrá není. Obvykle jej lze poměrně snadno přelézt, a in tam, kde to není možné, lze dřevo snadno například rozkopnout. Pro případného zloděje tak ani zdaleka nepředstavuje nepřekonatelnou překážku.

Samozřejmě záleží na tom, v jaké oblasti žijeme. Přesto bychom se měli zamyslet, zda je to pro nás skutečně to nejlepší řešení, i když hezky vypadá. Vzhled a cena totiž ani v tomto případě nejsou všechno.