Zotify

Otázku financí určitě nelze brát na lehkou váhu. Ten, kdo je nemá k dispozici, je totiž permanentně v ohrožení, že nebude za něco schopen zaplatit.

Jak nezůstat bez peněz

Soukromé podnikání je tu od toho, aby se jím především vydělávaly peníze. Je pochopitelné, že se něčemu podobnému věnují lidé i proto, že je to dejme tomu baví a naplňuje, případně z nějakých dalších pohnutek, ale rozhodující tu každopádně je to, aby si to na sebe vydělalo. Aby byl vytvářen dostatečně vysoký zisk, díky kterému se vyplatí v takovém podnikání pokračovat, díky kterému tu bude všechno normálně fungovat a soukromník bude mít z čeho žít. Ale jak už se mohl leckdo třeba i na vlastní kůži přesvědčit, nedaří se tu vždycky tak, jak by se dařit mělo. Tu se nepovede to, tu ono, a než se podnikatel naděje, může mít problémů třeba až nad hlavu. Ty finanční pochopitelně nevyjímaje.

EU měna

Ale podniká se pochopitelně proto, aby se peníze vydělaly. A když se toho někdy nepodaří dosáhnout a začne to být nepříjemné nebo třeba i přímo zlé, není jiné volby, než si nějaké ty peníze sehnat aspoň dočasně někde jinde. Třeba i ve formě půjčky.

Ale mnozí z nás už vědí, že to ani s půjčkami nemusí být právě růžové. Ba že to může být klidně i zdánlivě neřešitelný problém. Ne každému totiž každý poskytovatel půjček vyhoví, ne každá půjčka je tu dostupná komukoliv, kdo o ni projeví zájem. Půjčky se poskytují jenom těm, kteří zaručí jejich řádné splácení. A to bývá často hodně komplikované, ba i přímo nemožné. Protože co může strádající podnikatel nabídnout finančním ústavům? Nic moc. A spíš nic než moc.

500 euro

Ale naštěstí se i pro ty nejsložitější případy řešení najít dá. Existuje totiž i americká hypotéka bez dokládání příjmů, a když se někdo uchází o tuto a má aspoň příjmy stačící na splácení spolu s nemovitostí, kterou by se splácení zaručilo, je tu jistota, že se uspěje. Díky nemovitosti, kterou se ručí za splácení, už se tu totiž nemusí ručit něčím jako přemrštěné příjmy nebo čisté registry dlužníků, tedy tím, co mnozí podnikatelé nedokážou nabídnout. A kvůli čemu by u jiných půjček selhali.