Plastové obálky s bublinkovou fólií se vyrábí v devíti rozměrových řadách

Do obálek z bublinkových fólií zabalíte leccos, zákazníci ocení, když vám přijde poštou pečlivě zabalený katalog zboží, DVD médium, drobné dárky, bižuterie. Podstatné ovšem je, znát velikosti a pochopitelně také typy obálek. Na trhu jich totiž figuruje poměrně značné množství a je dobré mít o nich alespoň základní přehled.
Rozměry obálek je třeba zohlednit i včetně tloušťky (objemu) baleného předmětu
Rozhodující jsou především vnitřní rozměry, které rozhodují o tom, co lze do sáčku umístit. Obecně se značí vždy písmenem a číslicí, které se stupňují v posloupné řadě, tedy B2, C3, D4, E5, F6, G7, H8, J9 a K10. Nejmenší z nich je B2 s vnitřními rozměry 115 x 215 mm, prostřední velikost E5 má vnitřní prostor 215 x 265 mm, největší K10 pojme maximální velikost 345 x 470 mm.

obálka

Nejčastěji využívané rozměry odpovídají klasickým papírovým formátům A4 nebo A5, což jsou v tomto případě značení G7 a D4. Při balení předmětů je třeba také zohlednit jejich tloušťku, na tento fakt řada lidí zapomíná, neboť tyto výrobky nemají křížové dno a např. katalog zboží o tloušťce 3 cm formátu A4 se do obálky G7 nemusí vměstnat, musíte tedy volit vyšší řadu H8.

Co do bublinkové obálky nepatří

Tyto typy balicích materiálů chrání předměty před poškozením hrubou silou a nešetrným zacházením při přepravě. Předpokladem je však jejich určitá pevnost. Ideální jsou papírové dokumenty, knihy, časopisy, kovové nebo dřevěné drobnosti, např. kostky, knoflíky, bižuterní doplňky. Nejsou však určeny pro sklo nebo keramiku, předměty s ostrými hranami a hroty a také pro cennosti, jako jsou bankovky, cenná psaní, osobní doklady, šperky. Pro tyto účely slouží speciální tzv. bezpečnostní obálky.

bublinková obálka

Vkládání drobných předmětů

V případě, že odesíláte větší množství drobných předmětů, např. korálky, knoflíky, luštěniny apod., doporučuje se nejprve je zabalit do plastového sáčku, který zajistíte lepicí páskou, nebo ještě lépe (samo) vázacími pásky nebo svařovacími kleštěmi, Vhodné jsou i sáčky se samolepicí klopou https://www.2pack.cz/obalky/plastove-obalky, nebo tzv. zip sáčky s otevíracím mechanismem. Ze sáčků vytlačte nejprve přebytečný vzduch, čímž zajistíte předměty před samovolným pohybem při transportu.

Nejnovější komentáře

Žádné komentáře.